English Version

Logo

Renault Club
Hrudičkova 2106, Praha 4  140 00, HOT-LINE: 0602/308626 , Czech Republic

cara

Renault Clio Symbol

Clio Symbol

Někteří z vás možná znají typ Renault 7, byl to ve Španělsku vyráběný typ R5 s modifikovanou karoserií typu sedan. Velice zjednodušeně řečeno byl "erpětce" naroubován kufr. Masivněji se tato verze v Evropě nerozšířila a zůstalo v podstatě pouze u Španělska a španělsky mluvících ostrovů. (dokonce i my máme problémy se sháněním jakýchkoli obrázků k této verzi. Proto prosím máte-li nějaké, pošlete nám je)
Doufejme, že Clio Symbol, který je konstruován podobně a se stejným záměrem, tedy jako malý sedan, alternativa Clia s větším zavazadlovým prostorem, bude mít lepší osud než zmiňovaný starší sourozenec a bude se prodávat po celém světě. 

Clio Symbol je vyráběn v Turecku a původně byl zamýšlen k prodeji ve východní Evropě. V současné době máme spolehlivou informaci, že se pro prodej počítá i s Českou republikou.

Symbol se až po C sloupky od nám známého Clia příliš neliší to pravé překvapení nastává za zadními dveřmi. Původní Clio je prodlouženo z 3,77m na 4,15m a disponuje na svou třídu více než úctyhodným zavazadlovým prostorem 510 dm3, což je více než může nabídnout např. Škoda Octavia, která má ve své třídě největší objem zavazadlového prostoru. Dodávat by se měl s motorem o objemu 1,4l o výkonu 75 k. 

(text Viktor Kazda, foto archiv)

 


(c) 1998, Všechna práva vyhrazena, Renault Club Česká Republika