English Version

 

TISKOVÉ ZPRÁVY

26 července 2000

.Stavební projekt na zastavění plochy společnosti Renault v Meudonu-sur-Seine, Francie

Po přijetí nabídek dvaceti dvou realitních kanceláří na prodej a vytvoření projektu na zastavění pozemku o rozloze 4.5 hektarů v městě Meudon-sur-Seine, Francie, se Renault nakonec rozhodl pro nabídku společnosti Cisco (výstavba nebytových prostor) a společnosti Cogedim (výstavba bytů). Stavba budov by měla být dokončena v roce 2003.

Renault přijal v březnu 2000 návrhy dvaceti dvou realitních společností s cílem využít soukromou plochu o rozloze 4,5 hektarů ležící ve městě Meudon-sur-Seine, oblast Val-de-Seine, a v  budoucnu zajistit její kvalitní a účelné využití. Většina předložených projektů byla konzultována s radou města Meudon v rámci územního plánu výstavby města. Ke všem návrhům bylo nutné vypracovat také plán zajištění inženýrských sítí, cenovou nabídku projektu a závazek firem o využití všech budovaných kancelářských prostor.

Z šesti vybraných projektů se Renault nakonec rozhodl pro projektu společnosti Cisco a Cogedim. Společnost Cisco, která je světovou jedničkou v budování počítačových sítí, se stane jak investorem projektu, tak i samotným vlastníkem. Společnost již sídlí v Issy-les-Moulineaux a zavázala se ke koupi všech budovaných kancelářských ploch (celkem kolem 50,000 m2) v nově budovaném komplexu v Meudon. V budoucnu by zde měla vyrůst centrála Cisco Systems Europe, která poskytne pracovní příležitost pro více než 2000 lidí.

Cogedim, která je jednou z největších stavebně developerských firem Francie, bude mít na starosti výstavbu bytů na celkové ploše o rozloze 15.000 m2, z nichž 1/3 bytů budou byty obecní.

Do září by měly společnosti Cisco a Cogedim vypracovat architektonické a územní plány s cílem zahrnout jednak požadavky rady města Meudonu, jednak požadavky společnosti Renaultu, ale také požadavky místních asociací. Konečný návrh bude schválen společně s městskou radou.

(RENAULT)