English Version

 

TISKOVÉ ZPRÁVY - Sanitky Renault

11.prosince 2000

RENAULT NA VELETRHU ZDRAVOTNICKÉ TECHNIKY

Na letošním veletrhu zdravotnické techniky MEFA si mohli návštěvníci prohlídnout i tři sanitky Renault Master, které zde byly vystaveny. Tyto tři sanitky, patřily mezi 25 sanitek, které Renault prodal od začátku letošního roku a to jak státním tak i soukromým zdravotnickým zařízením. 

Nejvíce sanitních vozů Renault vlastní Záchranná služba Zlín, která disponuje jak vozy pro rychlou záchranu tak i jednou speciální sanitkou pro přepravu novorozenců. Mezi další zařízení, která používají vozy Renault, patří Dopravní zdravotní služba Horní Maršov v Krkonoších, která je největší soukromou zdravotnickou dopravní společností v republice. 

K naprostým unikátům patří vůz Renault Master L3H2 Příbramské záchranné služby, který slouží k sekundárnímu převozu pacientů - jedná se o převoz těžce zraněných osob, které vyžadují udržování a regulování životně důležitých funkcí a které je třeba, vzhledem k závažnosti jejich zranění nebo nemoci, převést na specializované pracoviště v Praze. Vybavení vozu je na špičkové úrovni a mimo jiné umožňuje práci lékařů v sedě, na křeslech opatřených bezpečnostními pásy. Pořizovací cena tohoto vozu se vyšplhala až na 3,5 milionu korun. Tato investice však zachrání mnoho lidských životů.

Renault bude I v dalším období aktivně prosazovat obchodní politiku na poli státní správy, záchranných služeb, policie a hasičských sborů.


(Renault)