8. Sraz renaultů 24-26. května 2002Úvod
Jak je již pravidlem RCČR pořádá každý rok nejenom pro své členy srazy. Letos se sraz opět stěhoval a místo posledních několika které byly v Mělníku, tento se odehrával v kempu na Knížecím rybníku nedaleko Tábora. Sraz začínal netradičně již v pátek, především proto, aby se stihnul noční orientační závod. Ja osobně přijel kolem šesté a kemp vypadal liduprázdný. Postupně se začal plnit a proto bylo nutno začátek, plánovaný na osmou lehce odložit aby ho stihli všichni přijíždějící.
První orientační
Po uvítání a rozpravě začínal noční navigační závod, startovalo se po jedné minutě a start i cíl byl umístěn v kempu.

První z účastníků se vracel už po dvaceti minutách, na otázku jaktože to projel tak rychle odvětil: "po pádu do škarpy už na to dlabu". No nedivím se, ono úzké jihočeské silničky jsou v noci zrádné. (Kdybys znal Esseho a jeho řidičské umění, divil by jsi se ještě méně:-) - pozn. VK) Účastníci se pak pomalu vraceli zpět do kempu, poslední se pokud vím vrátili až více jak dvě hodiny po limitu včetně rezervy, někdy kolem druhé ranní.
Zručnostní zkoušky
Obě zručnostní zkoušky probíhaly na "plácku" v kempu. Jedinou chybou tohoto místa bylo pár nevhodně umístěných sloupů. Tyto pevné překážky obložené pro jistotu pneumatikami však nikoho odradily a tak nakonec jediný kdo se jich dotknul byl jeden z pořadatelů při vyměřování trati.
Tímto zdravím dvě dívky z Clia, které by mohli klidně dělat modelky a jejich nasazení v druhém orienťáku bylo přímo fantastické. Na obrázku při první zručnostní.


Spanilá jízda
Spanilá jízda konající se v sobotu za doprovodu policie probíhala v Táboře a okolí. Proběhla jen s malými obtížemi, jako jedno prasklé spojkové lanko (a jedna prasklá vodní hadice - pozn. VK). Nejlepší historkou z jízdy byl nejmenovaný řidič s R25 který řvouc na někoho s felicií "kam koukáš!" lehce nestačil dobrzdit a ťuknul do vozidla přede sebou. V koloně jelo asi 100 vozů, ovšem tak jako vždy se do kolony dostaly i vozy jiné značky. Já se vezl v Boledově ledničče a tak se mi podařilo udělat pár hezkých snímků. Dva můžete shlédnout zde a zbytek se snad objeví ve fotogalerii.


Auta
Tady bych rád věnoval trochu místa tomu co bylo k vidění mezi vozidly (nejenom po ženských člověk může koukat celý den). Z trochu unikátních vozidel nelze nejmenovat Renault Monaquatre a jeho mladšího bratra Renault 4CV. Z novější produkce pak Renault Safrane Biturbo a Clio Sport V6 s motorem za zadními sedačkami, nebo VelSatis, který přijela ukázat firma Autosalon Tábor s.r.o., která také zdarma prováděla diagnostiku vozidel.

Upřímně mě zklamala ukázka Clia V6. Na místě kde ostatní vozidla jezdila celý slalom bylo clio rádo že se vůbec otočilo, holt je to vozítko na golfové hole. Na druhou stranu sním ale nemám žádné osobní zkušenosti, takže těžko soudit, třeba to bylo řidičem.

Druhý orienťák
V sobotu před druhým orientačním závodem byla opět malá rozprava, kde pořadatelé měli alespoň snahu trouchu vysvětlit ikonky z itíku, propozice byly totiž sesumírovány ze čtyřiceti na dvě stránky. Kdo by rád znal kompletní ať se koukne na www.autoklub.cz
Bod G
Ne teď nebudu hovořit o příjemném hledaní bodů na lidském těle, ale o kontrolním bodu při druhém orientačním závodě. Tam jsem totiž přesně stál já, na bodě kterým vlastně nikdo neměl projet. To, že se tak stávalo s velkou pravidelností, naznačuje že to bylo příliš těžké nebo, že navigátoři při rozpravě spali. V každém případě Petr Rosol s neskrývanou škodolibostí rozdával do itíků razítka "SHIT HAPPENS" později jak písmenka upadávala tak jen "HIT HAPPEN" tedy v překladu něco jako může se stát... Věčer když se balilo tak jsme bohužel zjistili že nějakej dobrák sbalil už některé cedule za nás, škoda budou se muset nechat vyrobit nové. Bezva bylo pokecání s místními, stejně jako minulý rok se našel někdo z vesnice kdo se šel přeptat co se tu to děje. Místní pilot je také majitel renaulta a příští sraz se prý určitě staví.

Shrnutí
Celkově se tedy sraz více než vydařil, poznal jsem nové lidi, našel novou inspiraci pro svoje auto a poznal také jak se opravuje alternátor ve dvě v noci ve tmě a dešti na dálnici. Taky jsem poznal na druhé straně republiky dva homo renaultis, kteří bydlí o ulici vedle (:)))
Celý víkend bedlivě vyhodnocoval výsledky Boledo, který byl taky nejvzdálenějším účastníkem srazu. Vyhlášení výsledků probíhalo v neděli za občasného deště a jistě je najdete zde na serveru.

(text a foto: Petr Váňa)