English Version

Logo

Renault Club
Hrudičkova 2106, Praha 4  140 00, HOT-LINE: 0602/308626 , Czech Republic

cara

Renaulťáci všech modelů spojte se
aneb sraz Jablonné v Podještědí  1999

Renaultí sraz 24.9.-26.9 1999

       V pořadí třetí sraz příznivců automobilů Renault proběhl poslední záříjový víkend tohoto roku. Celkem se ho zúčastnilo více než sto renaultlidí a necelých 40 vozů nejrůznějšího stáří. Na pořadu dne bylo celkem 5 soutěží o ceny, které se započítávaly do celkového hodnocení o titul Mistr Renault udělovaný letos naším klubem poprvé. Zatímco tři soutěže byly o tom, jak si majitel se svým vozem rozumí, další dvě prověřily na pronajatém letišti zrychlení vozů na 400 metrů a nakonec i vědomosti samotných majitelů. 

      I když předpověď počasí pro tento víkend byla poměrně optimistická, počasí nás v sobotu krátce po poledni zradilo. Začalo hustě pršet a tak se spanilá jízda a sprint jely za mokra. Leč všechno špatné je pro něco dobré. Účastníci tak měli možnost vyzkoušet si bez rizika chování vozu za extrémních podmínek, vždyť kdo by chtěl za běžného provozu jezdit na vrstvě vody plnou rychlostí.

      Také poslední jízda zručnosti se jela na mokru a za deště, a protože se jednalo o rychlostní jízdu, byla to ideální příležitost zkusit si, jak se ovládá vůz v mezních adhezních podmínkách při prudkém zrychlování, brždění a zatáčení. 

      Nápor deště sice útočil na naše tělesné schránky, ale sportovního ducha nezlomil. Renaulťáci (Homo renaultis) zase jednou prokázali, že jim zábavu nepokazí ani zima a nepřízeň počasí. Po návratu z letiště do kempu na nás už nedočkavě čekala countryová kapela vytopená restaurace a čerstvě upečené selátko. Renaultí zábava pak pokračovala až do časných ranních hodin.

(text Viktor Kazda, foto Petr Havlíček) 

 

(c) 1998, Všechna práva vyhrazena, Renault Club Česká Republika.