English Version

 

4. SRAZ v Mělníku

Renaultí sraz 19.-21.5. 2000

V pořadí již čtvrtý sraz členů Renault Clubu Česká republika a přátel značky Renault proběhl tento víkend v Mělníce. jeho průběhu se zúčastnilo více než 150 renaultlidí a 63 rendlíků. Na programu víkendu byly celkem čtyři soutěže, které se započítávaly do celkového hodnocení o titul "Mistr Renault". Od dopoledne se jezdily soutěže zručnosti které prověřily to, jak si kdo se svým autem umí popovídat a jak mu jeho vůz rozumí.  To, že se srazu a soutěží účastní především mužské posádky, není nic divného. Svou účastí však překvapilo i podstatné množství příslušnic homo renaultis něžného pohlaví. A přijely s vozy ne ledajakými. Našly se mezi nimi Renault Alpine A 310 V6 Turbo výkonem kolem 190 koní, k jehož krocení je potřeba velká dávka řidičského umu a dovednosti a Renault 25 V6 s výkonem přes 150 koní. Dámy se mezi muži rozhodně neztratily o čemž svědčí první místo v orientačním závodě, které získala právě posádka "pětadvacítky". Nejlepším ženským výkonem  pak bylo páté místo absolutně, což při konkurenci a kvalitě účastníků je skutečně pozoruhodný výkon.

Adrenalin účastníků zvýšil asi nejvíce noční orientační závod. Itinerář akce sice nepatřil mezi ty složité, ale skrýval v sobě malou záludnost, díky níž asi desítka renaultíků bezradně kroužila kolem místa startu hledaje tu správnou cestu. Nakonec ji téměř všichni našli a nám, organizátorům, byly největší odměnou za námahu s přípravou srazu rozzářené tváře dospělých chlapů do chlapeckých úsměvů. Samozřejmě, že se závod neobešel bez menších výletů mimo trať. Ty však skončily vesměs šťastně a tak se posádky, které se dostaly mimo silnici vraceli pouze s trsy trávy přichycenými na karoserii. Jedna krásná "er osmička" po návratu vypadala doslova jako zahrádka.

Pamatovali jsme i na legraci a tak bonbónkem byla jízda zručnosti á la Stevie Wonder, tedy naslepo pouze s navigací spolujezdce. Při ní bylo krásně vidět, jak komu dělá problémy orientace pravá-levá.

Nejkrásnější na srazu však byla pohoda, jaká mezi účastníky panovala. Každý si povídal s každým, otevíraly se motory, hrála hudba a kempem se nesl zvuk laděných motorů. Pravou atrakcí byla účast závodního týmu Carwin s jejich Renaultem Clio skupiny N o výkonu 180  koní, které mohli všichni obdivovat a někteří se dokonce i svezli.

Zvláštní dík patří všem lidem a firmám, kteří nám se srazem pomáhali a přispěli tak k pohodě, která se táhla jako červená nit celým srazem. Chtěl bych zde jmenovat alespoň některé z mnoha. Renault AutoR, mělnický dealer Renaultu pro všechny účastníky srazu připravil servisní den, kdy si každý mohl nechat svůj vůz zdarma prohlédnout. Abychom se mezi sebou mohli dorozumívat, zapůjčila firma BearCom celou sadu vysílaček, které fungovaly spolehlivě i při spanilé jízdě a to až do vzdálenosti tří kilometrů. Firma MAX audio a přátelé klubu zapůjčili výkonnou audiotechniku, která byla slyšet daleko daleko za hranicemi kempu. A samozřejmě v neposlední řadě samozřejmě Renault, který se postaral o ceny pro vítěze.

Obrázky ze srazu

Výsledková listina